امکانات نرم افزار مدیریت دانش و بهره وری رای ون

امکانات نرم افزار مدیریت دانش و بهره وری سازمانی | ماژول پایگاه دانش

پایگاه دانش

پایگاه دانش به عنوان بستر بقیه زیرسامانه ها در سامانه های یکپارچه دانش رای ون مطرح می شود. پایگاه دانش با اجزایی مانند نقشه دانش پیشرفته خود، امکان مدل سازی و طراحی پایگاه دانش را در اختیار سازمان قرار می دهد و دیگر امکانات کاربری، امنیتی، جستجو و گزارشات، زیرساخت­های لازم برای استفاده از دیگر زیرسامانه ها را با توجه مقتضیات سازمان فراهم می کند. پایگاه دانش رای ون سازمان شما را قادر می سازد در کوتاه ترین زمان، کلیه داده های لازم برای سازمان­دهی اطلاعات و دانش خود را با اتصال به دیگر سیستم های نرم افزاری در رای ون منعکس کرده و آماده اجرای فرایندهای مدیریت دانش شوید.

پایگاه دانش یک بستر کامل برای سازمان دهی و مدیریت محتواست و به تنهایی می تواند به عنوان یک راهکار نرم افزاری کارا و مقیاس پذیر عمل کند.


امکانات نرم افزار مدیریت دانش و بهره وری سازمانی | ماژول شبکه اجتماعی سازمانی

شبکه اجتماعی سازمانی

رایانش اجتماعی یا به کارگیری فناوری اطلاعات به منظور تسهیل و تحلیل رفتارهای اجتماعی افراد، به یک راهکار اثربخش برای بهبود تعاملات و افزایش ظرفیت دانش و نوآوری در سازمان¬ها تبدیل شده است. زیرسامانه سازمان اجتماعی رای ون در کنار سایر زیرسامانه ها به دنبال بهره گیری از قدرت جمعی افراد یا به عبارتی هوش اجتماعی سازمانی برای حل سریع تر مسائل و بهبود فرایندهای مدیریت دانش است. این زیرسامانه بستری مناسب برای تعامل هدفمند افراد با یکدیگر فراهم می کند و کلیه امکانات یک شبکه اجتماعی قوی درون سازمانی را در اختیار شما قرار می دهد.
سازمان شما می تواند در گام های بعدی این زیرسامانه را به بیرون مرزهای سازمان برده و مشتریان، تامین کننده ها، شرکا و … را نیز در مدار خود قرار دهد.


امکانات نرم افزار مدیریت دانش و بهره وری سازمانی | ماژول مدیریت درس آموخته ها

مدیریت درس آموخته ها

در سامانه های یکپارچه دانش رای ون، رویه های متنوع و انعطاف پذیری برای شناسایی دانش و کسب آن از افراد وجود دارد. هر یک از کارکنان در حین یا پس از انجام وظایف، فعالیت ها یا فرآیندهای کاری، می توانند دانش کسب شده را با استفاده از امکانات جامع رای ون به صورت ساخت یافته تدوین نمایند و آن را به اشتراک بگذارند.
زیرسامانه مدیریت درس آموخته ها و تجارب امکانات متعددی را برای ایجاد مدل های دانش، تعیین روند صحه گذاری و ارزیابی آنها و در نهایت تسهیم دانش در اختیار کارکنان سازمان قرار می دهد.


امکانات نرم افزار مدیریت دانش و بهره وری سازمانی | ماژول مدیریت مستندات

مدیریت مستندات

برای جلوگیری از دوباره کاری ها در تولید و به کارگیری اسناد دانشی و مدیریت اطلاعات کاربردی (دارای پتانسیل دانشی)، امکان ثبت، ارزیابی، نگهداری و به روزرسانی آن ها به صورت یکپارچه با دیگر انواع دانش در رای ون وجود دارد. در کنار ساختارهای موجود در نقشه دانش رای ون، ساختارهای درختی با قابلیت اتصال محتوا برای مدیریت مستندات دانشی در رای ون طراحی شده است.
زیرسامانه مدیریت دانش آشکار در رای ون، بیش از آن که به دنبال ایفای نقش به عنوان سیستم مدیریت مستندات به صورت سنتی باشد، در پی ایجاد بستری برای یکپارچه سازی اسناد دانشی، درس آموخته ها، موضوعات نقشه و چارچوب های به کارگیری و حل مساله آن هاست.


امکانات نرم افزار مدیریت دانش و بهره وری سازمانی | ماژول پرسش و پاسخ

پرسش و پاسخ

در زیرسامانه پرسش و پاسخ، پرسش هایی که در حین فعالیت ها و فرآیندهای روزمره سازمان پیش می آید، از طریق درگاه ثبت پرسش، توسط افراد مختلف پرسیده می شود؛ نزدیک ترین راه حل های موجود در پایگاه دانش (در قالب پرسش و پاسخ های قبلی، تجربیات ثبت شده و مستندات دانش آشکار و دانشنامه ها) به فرد ارائه می شود. در صورتی که پاسخ ها برای فرد کافی نباشد، پرسش ها بر اساس الگوهایی در اختیار افراد خبره و سایر افراد در سازمان قرار می گیرد و با یک مکانیزم جالب به پاسخ می رسد.


امکانات نرم افزار مدیریت دانش و بهره وری سازمانی | ماژول فرم ساز

فرم ساز

در سازمان ها و ادارات، فرم یکی از ابزارهای مهم جمع¬آوری اطلاعات محسوب می شود. ساختن فرم های کارا و مفید برای دریافت اطلاعات مورد نظر برای واحدها و افراد مرتبط ضروری است که در اغلب موارد طراحی آن کار دشواری است. زیرسامانه فرم ساز فرآیند طراحی فرم را بسیار ساده و آسان می نماید. فرم ساز ابزاری مفید در اختیار کاربران برای طراحی فرم قرار می دهد تا فرم هایی دسته بندی شده و منظم داشته باشند. فرم های طراحی شده می توانند به عنوان ابزاری کارآمد جهت اکتساب ساخت یافته دانش مورد استفاده قرار گیرند که موجب سازمان دهی بهتر و افزایش سهولت تولید محتوا می گردد.


امکانات نرم افزار مدیریت دانش و بهره وری سازمانی | ماژول روندساز

موتور روندساز

روندهای کاری مختلفی در سازمان شما وجود دارد. خیلی از این روندها باعث می شوند مساله ای حل شود، خدمتی حرفه ای ارائه شود، محصولی جدید و بدیع خلق گردد یا ایده ای نو در سازمان شکل گیرد. زیرسامانه روندساز به شما کمک می کند روندهایی دانش محور مانند خلاقیت و نوآوری، حل مساله، طراحی محصول، پاسخ گویی به مشکلات مشتریان و … را به شکلی ساده مدلسازی کنید و در سازمان خود به اجرا درآورید؛ به این ترتیب در کنار پایگاه دانش سازمانی خود فعالیت های دانشی روزمره سازمان را نیز خواهید داشت.


امکانات نرم افزار مدیریت دانش و بهره وری سازمانی | ماژول آگاه ساز خارجی

آگاه ساز خارجی

شما ممکن است رای ون را درون سازمان خود یا بین مشتریان، تامین کنندگان و سایر شرکای دانشی خود به کار بگیرید. در هر صورت شرایط مختلفی پیش می آید که نیاز دارید به کاربران خود یا اطلاع رسانی کنید یا این که اطلاعات کاربردی به صورت اتوماتیک و خلاصه برای آن ها ارسال شود تا به آن ها کمک شود. آگاه ساز خارجی در سامانه های یکپارچه دانش رای ون با تنظیمات مختلف می تواند از طریق ایمیل و پیامک، اتفاقات، اطلاع رسانی ها و دانش کاربردی را در زمان مناسب به فرد مناسب برساند.


امکانات نرم افزار مدیریت دانش و بهره وری سازمانی | کتابخانه یکپارچه سازی

کتابخانه یکپارچه سازی

رای ون، علاوه بر ابزارها و کارکردهای متنوعی که ارایه می دهد، بالقوه یک مخزن دانش انعطاف پذیر است و می تواند به عنوان بستر اطلاعاتی مرکزی در سطح سازمان مورد استفاده قرار گیرد. معماری اطلاعاتی «رای ون»، این امکان را به خوبی فراهم می آورد که سایر سیستم های اطلاعاتی به خوبی و بدون هیچ گونه خطر از دست رفتن اطلاعات یا نقصان امنیت اطلاعات با مخزن دانش تبادل اطلاعات داشته باشند. با کتابخانه یکپارچه سازی رای ون، توسعه دهندگان نرم افزار در سازمان شما می توانند سناریوهای مختلفی برای اتصال سیستم های مختلف به رای ون را پیاده سازی کنند.


امکانات نرم افزار مدیریت دانش و بهره وری سازمانی | ماژول پیشنهاد دهنده هوشمند

پیشنهاد دهنده هوشمند

زیرسامانه تحلیلگر شبکه که بر اساس رویکردهای کلان داده و با استفاده از فناوری هدوپ (Hadoop) و روش MapReduce توسعه یافته است، با تحلیل مستمر داده های مختلف در رای ون یا سیستم های دیگر، پیشنهادهای کاربردی را ارایه می دهد. پیشنهادهایی مانند این که چه کسی می تواند با شما درباره یک موضوع همفکری کند، چه تجربه ای برای شروع یک فعالیت یا پروژه لازم است یا این که با توجه به فعالیت هایی که درگیر آن هستید، مهم ترین چیزی که باید یاد بگیرید چیست؟